Avrupa pazarında fırtına gibi esen ve en sonunda Huawei firmasını geride bırakarak 3. sıraya çıkan Xiaomi üzücü bir haberle karşımızda!

Dün lansmanı yapılan Mi 10 Ultra, Redmi K30 Ultra  ve saydam televizyon global pazarda piyasaya çıkmayabilir. Firmanın global sözcüsü ve kıdemli ürün pazarlama müdürü Daniel D, bugün attığı tweet ile dün lansmanı yapılan ürünlerin global pazarda piyasaya çıkması ile ilgili planları olmadığını belirtti. Bu tweeti Xiaomi’nin küresel sosyal medya yöneticisinin de RT etmesi iyice umutlarımızı yok etti.

Avrupa pazarında 3. sıraya çıkan ve hem telefon hem aksesuarları ile kullanıcıların beğenisini kazanan firmanın hala Çinli yerel üreticiler gibi davranıyor olması biraz eleştiri alsa da firmanın bu politikasından vazgeçmeye pek niyeti yok  gibi. İçimizi rahatlatan bir öngörü ise bu modellerin farklı isimlerle global pazara çıkma ihtimali. K30 Ultra Mi 10T Adını alarak piyasaya çıkabilir. Yurt dışı kaynaklarına göre ise Mİ 10 Ultra’nın global pazarda farklı isimle dahi piyasaya çıkması çok düşük ihtimal.

İlker Karaca

İlker Karaca

"Leave me alone, I know what I'm doing." Kendine has diliyle teknolojiyi anlatan terliksi editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir